• Dentální hygiena

Dentální hygiena

Dentální hygiena (DH) již v dnešní době patří k základním ošetřením, jež by měl pacient absolvovat pravidelně dvakrát ročně. Námitky, že to dřív nebylo, můžeme vyvrátit jednoduchým argumentem – ano, dřív se dásním taková péče nevěnovala, proto má většina lidí starších 50 ti let velké problémy se zuby a s dásněmi nebo již spoustu zubů nemá; výjimkou nejsou ani zcela bezzubí lidé. Všechny medicínské obory se vyvíjejí a přichází se na stále nové metody léčby různých potíží. Stomatologie není výjimkou.

Je tedy tou nejlepší investicí do budoucna a může ušetřit spoustu peněz spojených s ne vždy příjemnými zákroky.

Je třeba říci, že DH není zkrášlovací procedurou, ale léčebným zákrokem. Tímto procesem se odstraňují příčiny zánětu dásní-gingivitidy a parodontitidy (lidově parodontozy-ztrátě zubu) a bojuje také proti zubnímu kazu.

Dentální hygienistka Vám vyšetří a individuálně zhodnotí stav zubů a dutiny ústní. Následně odstraní zubní povlak, zubní kámen nad dásní i pod dásní, zbaví Vás pigmentací zubů pomocí pískování a zuby vyleští. Dalším krokem je individuální výběr pomůcek a doporučení techniky čištění a čištění mezizubních prostor. Po celkovém ošetření lze provádět bělení zubů. Ošetření může probíhat v povrchové slizniční anestezii. Pokud by i přesto byli některé zanícené úseky bolestivější, lze se domluvit s lékařem na injekčním umrtvení dané oblasti lokálním anestetikem.

Zanedbaná dentální hygiena má zásadní dopad na Vaše celkové zdraví. Toxiny produkované bakteriemi plaku zvyšují podle dostupných statistik riziko předčasného porodu, mozkových příhod a srdečního infarktu a onemocnění kloubů.

Naším cílem jsou tedy Vaše zdravé zuby a dásně a krásný úsměv.


© Moravia Dent. All rights reserved.