Prohlášení o přístupnosti Hlavní obsah Titulní strana

ESTETICKÁ STOMATOLOGIE

Estetická stomatologie se zabývá problematikou spokojeného úsměvu pacienta. Každý si pod tím pojmem představuje něco jiného. Někdo preferuje oslnivě bílé zuby v pravidelné řadě, jiný dává přednost přirozeně vypadajícím zubům. Každá estetická rekonstrukce musí začít především diskusí mezi lékařem a pacientem k poznání jeho představ a jejich možné realizace.

K dokonalému úsměvu je velmi často třeba zuby vybělit. Na naší klinice používáme všechny dostupné bělící technologie a materiály od bělících lamp až po domácí bělení. K těmto výkonům používáme výhradně bělicí gely americké firmy Ultradent představující světovou jedničku ve výrobě bělicích gelů. Kompositní bílé výplně – pouze dokonalým vrstvením kompositního materiálu je výsledný efekt k nerozeznání od vlastního zubu. V oblasti estetické stomatologie realizujeme také kompletní rekonstrukce úsměvu ať už kompozitními fazetami systému U-venner, tak samozřejmě i keramickými fazetami a dosahujeme tak vysoké estetiky a spokojenosti pacienta.

MIKROSKOPICKÁ ENDODONTIE

Donedávna bylo léčení kořenového kanálku prováděno pomoci citu v lékařových prstech a jedinou doplňující metodou bylo použití rentgenového snímku. Zavedením optického mikroskopu ve stomatologii se značně zkvalitnila endodontická péče a jsme tak úspěšní i v případech, kdy byl zub pro nemožnost ošetření kořenového kanálku určen k extrakci. Léčba zubu pod mikroskopem snižuje riziko zalomení nástroje v kořenovém kanálku apod. Na naší klinice používáme špičkový mikroskop firmy Leica Microsystems, který zvětšuje až 50x.

CENTRUM PRO LÉČBU PARODONTÓZY

Mnohé studie dokazují, že kvalita života i celkového zdravotního stavu se radikálně zhoršuje po ztrátě vlastních zubů. Proto snaha o jejich zachování by měla být prioritou. Ač je léčba parodontózy svízelná a vyžaduje hlavně dokonalou spolupráci pacienta, náš team parodontologa a dentální hygienistky Vám pomůže na cestě zastavení progrese tohoto onemocnění. U indikovaných případů provádíme také mikrochirurgické ošetření těchto defektů s augmentací umělou kostí.

Všechny zmíněné zákroky lze pro Váš maximální komfort realizovat v analgosedaci vdechováním speciálního plynu Entonoxu, jež Vám navodí uvolněnou náladu, odstraní úzkost a bolestivost a zanechá po ošetření částečnou amnézii.